Житомирський міський колегіум – це заклад філософсько-філологічного та естетично-культурного профілів, має позитивний імідж серед громадськості, освітян міста, області, високий рейтинг серед учнів, батьківської громадськості колегіуму та міста, увібрав славні традиції загальноосвітньої школи № 34, яка була заснована у 1971 році.

 

З 1990 року колегіум очолює Надія Григорівна Полівода, магістр з менеджменту організацій, вчитель вищої категорії, вчитель-методист, член Всеукраїнської Асоціації Відроджені гімназії' України та керівників шкіл України.

 

Головна мета колегіуму - виховання і розвиток обдарованих і здібних дітей в ім’я збагачення інтелектуального, творчого, культурного потенціалу України, забезпечення можливостей для рівного доступу учнівської молоді до здобуття загальноосвітньої профільної та початкової допрофесійної підготовки. Однією з умов, що сприяє інноваційному розвитку колегіуму, є вирішення проблеми навчання обдарованих та здібних дітей шляхом  впровадження власної моделі менеджменту роботи з обдарованими учнями. Потужно працює в колегіумі наукове товариство «Краяни» під керівництвом заступника директора з науково-методичної роботи Надії Миколаївни Стойкової. Учні колегіуму традиційно є неодноразовими переможцями міських, обласних, Всеукраїнських олімпіад, конкурсу-захисту робіт Малої академії наук, Всеукраїнських турнірів юних істориків, правознавців, екологів, економістів, біологів тощо. Результативність роботи з обдарованими учнями є показником професіоналізму вчителів та метою їх педагогічної діяльності. Серце віддають дітям майже 130 вчителів і працівників колегіуму. Серед них заслужений учитель України,  нагороджені почесним знаком «Василь Сухомлинський», Відмінник освіти України, 35 вчителів вищої категорії, 26  - присвоєно педагогічні звання «старший вчитель» та  «вчитель-методист».

 

Педагогічний колектив колегіуму неодноразово нагороджувався дипломами Національної академії педагогічних наук України за вагомий внесок у модернізацію національної системи освіти, є лауреатом Міжнародних виставок «Інноватика в освіті України», «Сучасний ЗНЗ». Щороку досвід роботи колегіуму з обдарованими учнями презентується на міжнародних виставках, круглих столах. Проект «Впровадження моделі розвивального середовища для самореалізації обдарованих дітей у Житомирському міському колегіумі» (автор проекту заступник директора колегіуму Н,М. Стойкова), який був представлений на Міжнародній виставці «Сучасні навчальні заклади - 2012» відзначений Срібною медаллю у номінації «Інноваційні технології виявлення, навчання і підтримки розвитку обдарованої молоді». Проект «Зростання якості навчально – виховного процесу у Житомирському міському колегіумі як результат впровадження інновацій у підвищенні професійної компетентності педагогів», який був представлений на Міжнародній виставці  «Інноватика в сучасній освіті - 2015» відзначений Золотою медаллю у номінації «Інновації у підвищенні професійної компетентності педагога». Практичні розробки педагогів колегіуму відзначені дипломами Академії педагогічних наук України за внесок у розвиток освітніх інновацій.

 

Випускники колегіуму здатні здійснювати складні види діяльності, виконувати поставлені завдання, успішно задовольняючи свої соціальні та індивідуальні потреби. Щороку кожен п’ятий випускник продовжує навчання у педагогічних вищих навчальних закладах України. Кожна восьма сім’я учнів та кожен п’ятий учитель закладу - випускник колегіуму.

 

Навчально-виховний процес у колегіумі насичений такою творчою діяльністю, яка сприяє повному задоволенню і розвитку пізнавальних можливостей школярів, надає їм максимальну свободу для творчого просування. Внаслідок цього з'являється свідоме прагнення до самоосвіти, самовдосконалення, самоаналізу, набуття відповідних вмінь та навичок щодо творчого розв'язання проблем.

 


Наш Євроклуб був створений 1 жовтня 2006 року на базі Житомирського міського колегіуму.

На початку нашої роботи в колегіумі був оголошений конкурс на кращу емблему, слоган та гімн для нашого Євроклубу. В конкурсі взяли участь 56 проектів учнів 8-11 класів. Координаційною радою було визначено переможців.

У рамках проекту «Смачна подорож країнами Європи» відбувся конкурс страв народів Європи та конкурс костюмів народів Європи, організовано дискотеку з європейськими мелодіями.

У Києві відбулось знайомство представників українських навчальних закладів з роботою Корпусу Миру та волонтерами. Одна з таких волонтерів, Мері Вайленд, виявила бажання попрацювати в нашому колегіумі два роки пліч-о-пліч, мешкаючи в тих самих умовах та стикаючись із такими ж самими складнощами, як і українці. Євроклубівці залюбки допомогли волонтерові адаптуватись та терпляче допомагали досягти тих результатів, яких ми очікували від нашої співпраці. Мері запропонувала вести для євроклубівців економічний курс - розрахований на учнів старших класів.

У  2008 році за окремим планом проведено семінар для вчителів Житомирського колегіуму. До Дня Європи провели Свято країн, на якому всі класи презентували країни Європи, матеріали по яких збирали протягом навчального року.

2009 рік був оголошений роком креативності та інновацій, що стало головною темою заходів за проектом "Підтримка мережі Євроклубів України",  що реалізувалась Всеукраїнською громадською організацією "Українська асоціація європейських студій" (ВГО "УАЄС") за підтримки Представництва Європейської Комісії в Україні та інформаційної підтримки Міністерства освіти і науки України.

Також у цей рік ми вперше взяли участь у національному змаганні з європейської інтеграції серед школярів EUROPA NOSTRA. Учасникам було запропоновано виконати он-лайн тест, який складався з 300 запитань. У перший рік нам не пощастило, але на наступний рік ми взяли участь у фіналі змагань з європейської інтеграції в м.Києві. За жеребкуванням команда представляла Швецію і взяла участь у дебатах, присвячених відносинам Україна-ЄС.

Традиційними у цей рік стали спільні засідання правового сектору учнівського парламенту з учасниками Євроклубу «12 зірок» щодо розгляду основних статей Конвенції про права дитини, проведення виставок поробок, малюнків, аплікацій «Ми - різні, ми - рівні!», акції «Червона стрічка», відзначення Дня прав дитини.

2010 року наші євроклубівці були запрошені на конференцію Проекту „Підтримка мережі євроклубів в Україні у 2010 році" „Спілкування заради майбутнього", яка відбулась в Українському Домі у м.Києві. Проект реалізовувався Всеукраїнською радіостанцією „Наше радіо" та Євроклубом  „Право і Захист" за фінансової підтримки Представництвом Європейського Союзу в Україні. Для участі вконференціїнаші євроклубівці підготували концепції власних проектів, спрямованих на подолання соціально значущих проблем. Рекомендації Євроклубу «12 зірок» щодо ефективної роботи, організації заходів, співпраці з органами влади та ЗМІувійшли до книги «Методичний посібник для євроклубів», який був підготовлений в рамках  проекту «Підтримка мережі Євроклубів в Україні».

Європейська Комісія оголосила 2012 рік Європейським роком активності людей похилого віку і солідарності поколінь. Це стало гарною нагодою, щоб усвідомити, що у суспільствах, де стрімко зростає кількість людей похилого віку, дуже важливо також утримувати солідарність між поколіннями. В рамках цього року Євроклуб активізував свою волонтерську діяльність щодо ветеранів праці колегіуму та людей похилого віку, які проживають в мікрорайоні колегіуму. Також ми організували відзначення Міжнародного дня волонтерів, започаткованого Організацією Об'єднаних Націй у 1985 році.

Євроклуб долучився до Всеукраїнського проекту зі збереження історичної пам’яті через діалог з поколіннями в рамках Європейського року активного старіння та солідарності між поколіннями за підтримки Міжнародної громадської організації "Міжнародний фонд "Взаєморозуміння і толерантність", взяв участь у майстерні «Волонтерство заради діалогу між народами та поколіннями в Європі» та презентував результати міжгенераційного діалогу між молоддю колегіуму та учасниками Великої Вітчизняної війни про події 1941-45 років. Результатом цієї роботи стало видавництво унікальної книги – зібрання спогадів ветеранів та дітей війни, партизанів Житомира, автором якої є координатор правового сектору Євроклубу, вчитель історії колегіуму.

Щороку євроклубівці колегіуму відзначають День європейських мов разом із вчителями іноземних мов:  проводять квести, дебати, виставки постерів та плакатів, розповідають учням початкових класів про Європейський Союз, мови Європи та важливість вивчення іноземних мов в житті кожної людини.

Також у 2012 році на базі нашого Євроклубу відбулась перша виставка програми «Маршрут безпеки», який було розроблено Німецькою Федеральною агенцією просвіти в галузі охорони здоров'я (BZGA) у співпраці з Німецьким товариством міжнародної співробітництва (GIZ). На станціях працювали спеціально підготовлені фасилітатори в напрямку профілактичної роботи, які допомагали учасникам покращувати комунікативні навички, сприяючи прийняттю самостійних рішень.

За результатами проведення профілактичною комісією Євроклубу заходів з профілактики насилля, жорстокого поводження, ВІЛ-інфекції, акції «16 днів проти насилля», в тому числі «Маршруту безпеки», у 2014 році євроклубівці взяли участь у розгляді моделей превентивної освіти в рамках проектних заходів за підтримки Глобального фонду для боротьби зв СНІД, туберкульозом та малярією та Європейського Союзу.

Акція «Червона стрічка» відкрила можливість колегіантам взяти участь у Всеукраїнському фестивалі-конкурсі «Єврофест-2012».

Протягом 5 років у нас діє проект «Євроклуб – школа ініціативи і самостійності», який дає можливість проявити лідерські якості в особливій формі ініціативності, самостійності, відповідальності, спрямованій на вирішення ключових проблем життєдіяльності, розвиток громадянської активності, підтримку соціальних ініціатив.

Новий цикл діяльності Євроклубу починається з виборчих перегонів. За окремим графіком кандидати проводять агітацію: висвітлюють свої програми, розповсюджують агітаційні матеріали, зустрічаються з учнями, вчителями. Виборча комісія, що формується за тиждень до виборів з числа бажаючих учнів різних класів, готує бюлетені, списки виборців, дільниці, скрині для голосування, реєструє виборців, підраховує голоси, складає протокол, оголошує результати виборів. Переможець стає Президентом Євроклубу.

Євроклуб колегіуму брав участь у Європейській програмі Міжнародного фонду «Відродження», проекті «Спілкування заради розвитку», Всеукраїнській рольовій грі «Формуємо майбутнє Європи». Члени Євроклубу неодноразово ставали переможцями Міжнародних конкурсів: двічі перемагали у «Аліанте – Україна» й відвідували країни Європи (Чехія, Словакія, Польща), у регіональному етапі Міжнародного конкурсу «Безпечна Україна. Безпечна Європа. Безпечний світ», ставали лауреатами Міжнародного конкурсу ЮНЕСКО «Роль науки у відбудові кращого світу» (Токіо, Японія) тощо.

Лише вчора ми закінчили проводити акцію до Міжнародного дня безпечного інтернету, організувавши для бажаючих перегляд мультимедійних презентацій з цього питання та разом з 1150 учнями створивши символ миру з паперових сердець.

09.02.15


Електронний фонд живої пам’яті @ блог проекту Євроклубів

Певні історичні події залишають після себе мало документальних свідчень. Значним потенціалом для тих, хто вивчає історію, є історичні свідчення учасників подій. Такі спогади цікаві своєю суб’єктивністю. Саме це уможливлює дослідження впливу соціального оточення, «духу епохи», пропаганди тощо на повсякденну свідомість і світогляд людини. Таким чином, знайомство з подібними свідченнями дозволяє краще зрозуміти соціокультурне середовище, в якому жив оповідач, а значить, наблизитись до історичного часу, про який ідеться у спогадах.
Члени Євроклубу «12 зірок» взяли інтерв’ю у безпосередніх учасників бойових дій ІІ Світової війни. Питання для інтерв’ю стосувалися початку та ходу війни. В них знайшли своє відображення життя ветеранів напередодні війни та їх участь в бойових діях дорогою війни. 
Учням було запропоноване самостійне дослідження  - це збір усних свідчень літніх людей про ІІ Світову війну. Отримані результати  були оформлені як учнівський дослідницький проект. 
Друга світова війна принесла державам Європи нищівні руйнування їхніх економік та мільйонні людські жертви. Однією з найбільш знекровлених з цієї війни вийшла Україна, на долю якої випала важлива роль у розгромі гітлерівського фашизму. Самовіддана боротьба українського народу проти найсильнішої і найбільш небезпечної для людства агресивної армії закінчилася повною перемогою, принесла народам Європи довгоочікуване звільнення з фашистської неволі.
Військо-патріотична і волонтерська робота займає значну частину в системі діяльності Євроклубу «12 зірок» і здійснюється постійно. Таким чином:
1. Євроклубом колегіуму була ініційована акція «Діти – ветеранам» - це привітання ветеранів ІІ Світової війни.
2. Євроклуб підтримує тісний зв'язок з обласною спілкою ветеранів, систематично проводяться зустрічі учнів з ветеранами війни, учасниками бойових дій.
3. В 2010-2011 рр. були розроблені наступні екскурсії: «Ніколи, ніколи не буде Вкраїна рабою фашистських катів», «Міста-герої», «У війни не жіноче обличчя».
4. Осередком організації волонтерської діяльності Євроклубу є комісія «Милосердя»: євроклубівці шефствують над 26 вчителями-ветеранами педагогічної праці, відвідують та вітають зі святами. Загалом у волонтерській роботі постійно задіяні 615 учнів та 29 вчителів колегіуму.
5. Уже в цьому навчальному році будо проведено ряд уроків мужності, присвячених річниці визволення України від фашистських загарбників.